Ahogy előző bejegyzésemben igértem, beszámolok a az EU-s projekt eddigi alakulásáról. A pőre tényeknél talán érdekesebbek azok a tapasztalatok, amelyeket az eddigi munka során szereztem, így az elmúlt évek trendje alapján számozott vastörvényekbe szedem a tudnivalókat, mindenki okulására.
A SOCIAL MEDIA EGYÜTTMŰKÖDÉS 3 VASTÖRVÉNYE:
/0, CSAK AZÉRT, MERT AZ UNIÓ TAGJAIVÁ VÁLUNK, MÉG NEM VÁLTOZIK A JÓSZOMSZÉDI ISZONY.
Úgy alakult, hogy a feltörekvő piacok elemzését, ezen belül Románia közösségi média elemzését az általam vezetett csapat kapta. Hihetetlen hatékonysággal tud egy ilyen szakértői csapat együtt dolgozni a közösségi média nyújtotta lehetőségek felhasználásával, de azért érdekesség is adódik itt-ott: amint a webinar-on bejelentette a vezetőnk, hogy a román csapatot én fogom vezetni, a team egyik tagja rögtön kiposztolt egy dákó-román elméletet alátámasztó térképet a Facebook-falára./
1, HA JÓT CSINÁLSZ A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁVAL, A KÖZÖSSÉGI MÉDIA MEGHÁLÁLJA.
A meeting előkészületeként komoly kampány is zajlott, hogy megmutassuk, mennyi ember tartja fontosnak azt, amibe belefogtunk. Egy buzz master segítségével (aki hozzánk hasonlóan teljesen ingyen vállalta a felkérést) olyan kampányt sikerült létrehoznunk, amelyre még nem volt példa: A TWITTEREN A RENDEZVÉNY NAPJÁN KB. 13 MILLIÓS FORGALMAT GENERÁLTUNK, a hashtagünk bekerült a TOP hashtagek legjobb hármasába, amire még "alulról" jövő, tervezett kezdeményezés részéről nem volt példa (értsd: Oszama Bin Laden elfogásával kapcsolatban nagyobb forgalom generálódott a téma kapcsán, de az nem egy kampány része volt) Bár ezt bizonyítani nem tudjuk, nem lehetetlen, hogy a Twitter 22-i bedőlése, átmeneti elérhetetlensége összefüggésben állt az aktivitással :) .
2, A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN MINDENKI EGYENLŐ, AKKOR IS, HA SZEMÉLYESEN TALÁLKOZOL AZ EGYÜTT MŰKÖDŐKKEL
A személyes találkozóra Brüsszel Digitális EU Központjában került sor- ahol egyébként kulturáltan ellátott, de állandó biztonsági felügyelet mellett mozoghattunk. A megbeszélés, amin összesítettük az eredményeket, Európa legjobb közösségi média szakértőinek társaságában zajlott- az eredmények pedig ennek megfelelően gyorsan összeálltak, és kirajzolódtak a javasolt stratégia kezdeti lépései.
3, HA A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN DOLGOZOL EGYÜTT MÁSOKKAL, ÚJ SZIVESSÉGBANK BETÉTESE LESZEL
A projekt kapcsán, a közösségi médiától nem meglepő módon, nem csak a projektről kezdtünk el beszélgetni, aminek természetes hozadéka egyfajta "szivességbank": a projekttől függetlenül azóta is folyamatosan kommunikálunk egymással, adatokat, információkat kérünk egymástól különböző területekről- kölcsönösségi alapon, ahol a valuta a beszerezhető információ, a betét az általad megadott infó, a kamat pedig azok az infók, amelyekhez nem biztos, hogy egyébként hozzájutnál.
A munka kapcsán honfitársaim közül köszönöm Busák Istvánnak segítségét, remélem, hogy későbbiekben további magyar szakértők is részesei lesznek a "Digital Sunrise"-nak (így hívják a projektet mostantól), és mások is magukévá teszik itthon ezeket a vastörvényeket.
Magamról
Magamról
Herczeg Attila vagyok, több, mint 15 éve foglalkozom marketing kommunikációval, néhány éve pedig ezen belül a social media témakörébe mélyedtem el: elvégeztem Magyarországon elsőként az amerikai Social Media Academy-t, majd pedig az intézmény magyarországi képviselője lettem, és megalapítottam Magyarország első közösségi tanácsadó cégét, a socialmedialab-et (www.socialmedialab.hu).
Az Academy égisze alatt nemzetközi közösségi média projektekben veszek részt stratégaként, a tervezéstől a follow.up-ig, monitoringozásig
2012. június 29., péntek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)